Українська діаспора США може істотно вплинути на вибори президента

0
124
Валерій Чалий. AdverMAN

Українська діаспора в США може істотно вплинути на майбутні вибори президента в цій країні.

Про це заявив посол України в Вашингтоні Валерій Чалий.

“Одна з відмінностей цих виборів полягає в тому, що роль української діаспори, як і польської, діаспор балтійських країн, румунської, дуже зросла. Кількість громадян українського походження – понад 1,5 млн в Сполучених Штатах. Відверто кажучи, не всі вони політично активні, але навіть та частина, яка прийде голосувати, може мати дуже серйозний вплив”, – зазначив Чалий.

Він підкреслив, що цей вплив критично важливий для кандидатів, оскільки боротьба відбувається в тих штатах, де не спостерігається явної перемоги одного з кандидатів в президенти.

“Саме в цих штатах є велика українська діаспора”, – заявив Чалий.

Він уточнив, що мова йде про Огайо, де представників української громади більше 60 тисяч і активно діють українські організації, Пенсільванію, де дуже важлива ситуація, але є перевага кандидатів від Демократичної партії Хілларі Клінтон, і Флориду, де попередній результат багато в чому покаже тенденцію і можливий підсумок по виборам в цілому.

Посол зазначив, що українська діаспора зосереджена на західному узбережжі, зокрема, в штатах Каліфорнія, Орегон і Вашингтон. Також кандидати будуть вести серйозну боротьбу в штатах Нью-Джерсі і Нью-Йорк, де представлено багато вихідців зі Східної Європи.

Чалий розповів, що традиційно українська громада голосувала за республіканців, але зараз у громадян “почалися роздуми” з приводу кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа.

Вибори президента США відбудуться 8 листопада. Основними претендентами на перемогу вважаються Трамп і Клінтон. За результатами опитувань, представник демократів продовжує випереджати республіканця, хоча підтримка Клінтон падає на тлі розслідування ФБР, пов’язаного з використанням особистої пошти в службових цілях.


Слухайте також:

Maria Myrosh – Elon Musk is a Martian

Maria Myrosh – I cannot look into your heart

Maria Myrosh – Honey (Night Thoughts)


Круті пісні 17-річної українки Марії Мірошниченко (Maria Myrosh) на YouTube Music ↓

I cannot look into your heart - Maria Myrosh
Elon is a Martian - Maria Myrosh