E-декларації. Перевірка виявила у ВР порушників закону

0
3
declarations E-декларації. AdverMAN

Генеральна прокуратура України, співставивши відомості, зазначені в е-деклараціях, з інформацією, розміщеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, виявила сімох народних депутатів, які суміщали роботу у Верховній Раді з іншими видами оплачуваної діяльності.

Таким чином ці депутати порушили обмеження, передбачені ст. 25 Закону України “Про запобігання корупції”, повідомили в ГПУ.

Зокрема, ці особи продовжують входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, підприємств чи організацій, що мають на меті одержання прибутку.

У Генпрокуратурі наголосили, що один із вказаних нардепів дохід від заняття такою діяльністю відобразив навіть у е-декларації.

Зазначається також, що невиконання вказаних обмежень має наслідком адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 та 2 ст. 172-4 Кримінального кодексу про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскацію доходів від діяльності за сумісництвом з роботою нардепа.

У ГПУ повідомили, що передали зібрані матеріали для вжиття відповідних заходів до Національного агентства з питань запобігання корупції.

17 листопада Національне антикорупційне бюро України відкрило перші три кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення на підставі аналізу відомостей, наведених у е-деклараціях.

КОМЕНТУВАТИ

+ 80 = 81