День учителя

0
270
День учителя

За Указом президента України від 11 вересня 1994 року, цей день відзначають в першу неділю жовтня. у 2020 році цей день випадає на 4 число.

Це свято укрїнських вчителів. Міжнародний день вчителя відзначається в усіх країнах ООН 5 жовтня.

Вперше в світі присвячене вчителям свято відзначили в СРСР в 1965 році. З того часу по 1994 рік він святкувався в першу неділю жовтня

Тоді класи з нагоди свята прикрашалися саморобними стінгазетами і повітряними кульками. Для вчителів готували пісні, ставили сценки в шкільному театрі.

Пізніше, в незалежній Україні, на підтримку ініціативи працівників освіти указом Президента було встановлено відзначати День вчителя щорічно в першу неділю жовтня.

День вчителя у світі

У 1966 році в Парижі відбулася спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів. Там 5 жовтня був прийнятий документ «про становище вчителів», який визначав умови і норми праці для працівників школи.

Міжнародний День вчителя був встановлений в 1994 році ЮНЕСКО і ООН. Датою свята було обрано 5 жовтня як річниця документа «про становище вчителів» 1966 року. Мета Міжнародного дня – нагадати про необхідність надавати підтримку вчителям, щоб вони могли передавати знання наступним поколінням.

Відтоді День вчителя погодилися відзначати понад 100 країн світу. Деякі країни, як і Україна, встановили іншу дату для свята, але він вважається міжнародним.

А як ви зустрічаєте ваших учнів?

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...