Міносвіти заблокувало видачу дипломів сотням студентів

0
46
Міністерство освіти і науки України

Міністерство освіти і науки України заблокувало видачу документів про вищу освіту понад 450 студентам. Йдеться про про так званий “польський вступ” і нескладання ЗНО.

Міносвіти повыдомляэ, що “тривалий час однією з головних проблем недовіри до системи вищої освіти було явище корупції під час вступу до закладів вищої освіти. Для того, щоб її викорінити, було запроваджено ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання. Зараз цю реформу вважають однією з найефективніших антикорупційних реформ в Україні, вона показує ефективність, а стейкхолдери залучаються до її підтримки. ЗНО дозволяє оцінити, наскільки підготовка вступників відповідає вимогам, які необхідні для успішного опанування освітніх програм, та законодавству щодо вступу до закладів вищої освіти.”

Проте вже набула популярності схема, відома в побуті як “польський вступ”. “Вона полягає у тому, що спочатку вступник зараховується до іноземного закладу освіти, а після року навчання, яке у деяких випадках відбувалося навіть без виїзду за кордон, поновлюється до закладу вищої освіти в Україні на старший курс. Така схема дозволяла “обійти” ЗНО, а іноді й обмеження, встановлені стандартами вищої освіти”, – наголосили в МОН.

У 2019 році було внесено зміни до Закону України “Про вищу освіту”. Згідно з новою нормою, у разі поновлення на певну освітню програму вступник повинен виконати ті ж вимоги, які виконували під час вступу на цю освітню програму інші студенти, у групу до яких здійснюється поновлення. Відповідно, студент повинен скласти ЗНО, якщо це передбачав вступ на освітню програму, чи показати відповідні результати творчого конкурсу або фахового іспиту, якщо була така вимога для вступу.

Зазначається, що більшість вишів поставилися до змін відповідально та пояснюють вступникам, які вимоги обовʼязкові до виконання під час поновлення на навчання. Проте деякі заклади зробили цей “механізм” своїм “брендом”, розміщуючи відповідну інформацію навіть на офіційних вебсайтах.

Це може бути небезпечним – за цим механізмом деякі студенти вчаться на соціально значущих спеціальностях, таких як право чи медицина.

“Отримання документів про вищу освіту такими випускниками може становити загрозу добробуту і життю громадян України та шкодитиме міжнародному іміджу України. Це також викликає питання щодо доброчесності здійснення освітнього процесу в закладах, у яких студенти, що неспроможні скласти зовнішнє незалежне оцінювання на мінімально необхідному рівні, “успішно опанували” освітню програму за спеціальністю”, – кажуть у міністерстві.

Саме через це Міносвіти заблокувало замовлення документів про вищу освіту понад 450 здобувачам, які не відповідають вимогам Закону України “Про вищу освіту”. Проте такі студенти все ж можуть отримати дипломи – здобувачам нададуть можливість узяти перерву в навчанні та завершити здобуття освіти у наступному році, якщо виконають усі необхідні вимоги.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ми публікуємо творчі роботи українських талантів, просуваємо українську культуру в світі. Просимо підтримати нас ↓ ТАЛАНОВИТА УКРАЇНА

ТВОРЧІ КОНКУРСИ

Також цікаво і корисно: міжнародні фахові двотурові конкурси талантів:
Також: Зіркові сторінки талантів, Зоряний журнал і Конкурсний портал

Курс підвищення кваліфікації вчителів на 60 годин: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ

Творчі оголошення: продати пісню, музику, картину ↓

Творчі оголошення: продати пісню, музику, картину

Музика:

Я відчувала те саме

Дівчинка з Місяця

Ілон Маск - марсіанин