Чек-лист автоподорожі до Європи

0
29

Переваг у подорожі на авто багато: свобода пересувань, можливість побачити й дізнатися більше, ніж звичайний турист, озброїтися потрібними речами та багато чого іншого. Утім, деяких автолюбителів трохи бентежать витрати, які можуть бути пов’язані з поїздкою. Який бюджет знадобиться виділити, скільки накопичити на відпочинок – цікавить багатьох. Необхідно взяти до уваги вартість поліса Зелена карта, харчування, проживання, самої дороги і ще безлічі моментів. Спробуємо розрахувати приблизні витрати на поїздку на двох на 14 днів на легковій машині.

Підготовка авто

Машина має бути в хорошому стані не тільки, аби подолати тисячі кілометрів, а й щоб її пропустили на кордоні, тому краще пройти техогляд. Його вартість починається з 1120 грн. Крім цього потрібен набір техдопомоги без якого також не обійтися. Ціна його залежить від комплектації, якщо у вас немає нічого, можливо, доведеться витратити до 2000 грн, але в основному докуповують дрібниці.

Документи

Якщо у вас немає паспорта, замовити біометричний у звичайному порядку коштуватиме 856 грн. Страховка на машину розраховується за кількістю днів і за даними Green Travel коштуватиме 982 грн. Також може знадобитися туристичне страхування, а це за стандартний пакет для туристів середнього віку 374 грн на кожного.

Проживання

Його вартість формує багато граней – від країни, в якій хочете побувати, до умов та сезону. Так, хостел для двох у Польщі коштуватиме 64-110, а номер у недорогому готелі від 200 злотих на добу.

Харчування

Ще один багатогранний пункт з нашого чек-листа автоподорожі до Європи. У середньому вважається, що 30-35 € на день за одну людину достатньо, але ще залежить від обраного вами меню, місцевості. Так, у Німеччині це 11,18 € за обід у звичайному кафе, проте можна брати їжу в супермаркетах (для порівняння: 1 кг рису 1,5 €, а свинини 6,49 €).

Витрати на дорогу

У витрати на дорогу не тільки входить вартість поліса Зелена карта. Вони залежать повністю від обраної країни та наскільки віддалено вона розташована від місця вашого проживання. Для вирахування орієнтовної суми треба знати приблизний кілометраж і помножити на середню вартість пального, не забувши про запас, адже вам потрібно не просто приїхати, а і їздити територією. У багатьох країн є платні дороги, де зобов’язують  купувати віньєтку, наприклад у Чехії 10 € за таку ж кількість днів або платити за пройдений кілометраж.

Паркування

До неї в європейських країнах ставляться  максимально уважно, тому поставити машину де попало без великого штрафу не вийде. Тариф може залежати від країни, міста, віддаленості від центру, дня тижня та часу доби. Ціна в середньому варіюється в межах 0,5-2,5 € за годину. Утім, у нічний час чи на вихідних безоплатно припаркуватися все ж таки може вийти, коли знайти місце.

Розваги

Який відпочинок без розважальної програми? Усе залежить від захоплень туристів, можна заощадити, дізнавшись заздалегідь про безкоштовні музеї та заходи, або погуляти на повну. У Європі мільйони різновидів розваг, тому складно все охопити, наприклад, квиток до італійського парку розваг Cinecittà World коштує 10-13 €, а до берлінського зоопарку (Zoologischer Garten) 17,5 €.

Інші витрати

Варто приготуватися і до різних дрібниць, таких як плата за зв’язок, роумінг, можливі штрафи, подарунки, сувеніри, купівля одягу та навіть оплата за громадський транспорт чи таксі, адже не весь час же сидіти за кермом. Також врахуйте дорожні перекуси, чайові, купівлю деталей для машини.

Висновок

Подорож на машині завжди буде цікавим проведенням часу і, звичайно, вона пов’язана з певними витратами, яких не уникнути при виборі будь-якого іншого виду транспорту. Якщо підготуватися заздалегідь, підрахувати можливі витрати, поїздка не здасться дорогою, особливо, коли мчишся на зустріч пригодам не один.

_____
order 1182245

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...