Навчальний рік 2023-2024. Пріоритет – безпека

0
331
Навчальний рік 2023-2024 в Україні

Огляд

Навчайся, не підведи

Захисники України з фронту звернулися до українських школярів у спеціальному відеозверненні та закликали їх гарно вчитися.

“Перше вересня. День знань. Початок ще одного навчального року в умовах повномасштабного російського вторгнення. Школярі та вчителі змушені підлаштовуватися до цих реалій. Але головне, що наші діти будуть навчатися. А наші вихователі, вчителі та викладачі – будуть навчати. Бо знання та культура – це те, що відрізняє нас від ворога. Це ті стовпи, на яких тримається сьогоднішній фронт і будуватиметься майбутнє нашої країни”, – йдеться у коментарі до відео Головнокомандувача ЗСУ.

Пріоритет – безпека

Пріоритетом на 2023/2024 навчальний рік є фізична й ментальна безпека школярів, зокрема 84% навчальних закладів вже мають облаштовані укриття.

Про це написав міністр освіти й науки Оксен Лісовий.

“Вітаю всіх з 1 вересня! Школярів, студентів, педагогів і кожного, для кого цей день – про новий старт. Пріоритет №1 на 2023/2024 навчальний рік – безпека. І фізична, і ментальна”, – наголосив він.

Міністр зазначив, що навчальний рік розпочинається все ще в умовах війни, що створює додаткове навантаження і тиск на кожного українця.

“Безумовно, почуватися в повній безпеці ми зможемо лише після нашої перемоги, а нині, поки українське військо активно працює над цим, нам залишається дбати про себе й одне одного. Незалежно від того, навчаєтеся ви в класі чи з дому, – спускайтеся в укриття одразу після сигналу тривоги. Водночас піклуйтеся про своє ментальне здоров’я і здоров’я дітей. Будьмо чуйними й відкритими надавати підтримку й отримувати її”, – додав він.

За його словами, 12 975 шкіл працюватимуть від сьогодні у різних форматах: очно, дистанційно та змішано.

Крім того, 3 951 000 учнів повертаються до навчання – як дистанційно, так і у класах.

“84% шкіл мають облаштовані укриття, наявність яких є базовою вимогою для повернення закладу до очного навчання. За кошти державної субвенції в 1,5 млрд грн також уже затверджено 281 проєкт для будівництва, реконструкції та капітального ремонту сховищ в областях”, – зазначив Лісовий.

Також 493 шкільні автобуси вже закупили для 18 областей. 165 доставили у регіони, решта надійде у жовтні, листопаді та грудні.

Лісовий додав, що 96 і 35 тисяч гаджетів уже отримали вчителі та школярі відповідно. Ще понад 40 тисяч будуть доставлені учням до кінця цього року.

А також уточнив, що 66% – стільки підручників від загальної потреби для 6 класу НУШ надруковано за кошти держбюджету. Для 5 класу за підтримки донорів надрукували українську мову, математику, природничий цикл, польську мову. Для того, щоб закрити стовідсоткову потребу у підручниках продовжуємо перемовини з донорськими організаціями та шукаємо ресурс усередині країни.

Міністр наголосив, що українська освіта є дуже стійкою та різноманітною, і подякував кожному, завдяки кому українські діти мають можливість повертатися до навчання кожного 1 вересня.

Україна переможе

З початку повномасштабної війни в України 3750 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів з боку російської армії.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти.

“3750 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. 361 з них зруйновано повністю.

Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об’єктах нашої країни. Міністерство освіти і науки зібрало численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російські війська руйнують школи та університети, дитсадки і дитячі будинки.”

Але Україна переможе усім руйнуванням й усім ворогам всупереч. Тримаймося. Навчаймося. Переможемо!

Михайло Куценко

for free
_____

Це безкоштовний творчий конкурс публікацій про мовну освіту

Долучайтеся і ви просто зараз!

За публiкацiю статтi на сайтi adverman.com

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ми публікуємо творчі роботи українських талантів, просуваємо українську культуру в світі. Просимо підтримати нас ↓ ТАЛАНОВИТА УКРАЇНА

ТВОРЧІ КОНКУРСИ

Також цікаво і корисно: міжнародні фахові двотурові конкурси талантів:
Також: Зіркові сторінки талантів, Зоряний журнал і Конкурсний портал

Курс підвищення кваліфікації вчителів на 60 годин: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ

Творчі оголошення: продати пісню, музику, картину ↓

Творчі оголошення: продати пісню, музику, картину

Музика:

Я відчувала те саме

Дівчинка з Місяця

Ілон Маск - марсіанин