Як вибрати підходящий Powerline адаптер: ключові характеристики

0
36

Це не проблема — створити діючу домашню інтернет-мережу зі стабільним сигналом. Звичайна електропроводка стане вам у пригоді, якщо купити powerline. Як це працює і яке обрати обладнання — розглянемо в статті. 

Проблеми мережі й причини

Якщо на вході з інтернет-з’єднанням усе в порядку, а в різних частинах будинку воно зникає — слід шукати причину в перешкодах, що глушать сигнал.

Найбільш розповсюджені труднощі у приміщенні виникають за наступних обставин:

  1. Товсті стіни, що стають на шляху сигналу. В першу чергу це стосується споруд із залізобетону.
  2. Наявність у приміщенні верхніх та нижніх поверхів, куди “не добиває” сигнал від роутера.
  3. Замала площа дії роутера, що не дозволяє користуватися домашньою мережею поза стінами дому (наприклад, у садку чи в альтанці).

Не дивлячись на різне походження проблем, рішення може бути універсальним, і це адаптер для роутера.

Робота адаптера в вашій мережі

Принцип роботи адаптера дозволяє захистити сигнал від поміх, спричинених побутовими приладами, й зробити його нечутливим до товстих перегородок. Все просто: powerline адаптери працюють, задіявши електричну мережу.

Система складається з двох пристроїв, кожен із яких вмикається в розетку електроживлення. Перший має бути розміщений поблизу роутера й, окрім розетки, приєднаний до самого роутера за допомогою дрота.

Другий приєднується до електромережі в тому місці, де виникли труднощі з сигналом.

Сигнал передається від одного прибору до іншого через електропровід, а далі — роздається у формі Wi-Fi сигналу або через кабель кручена пара приєднаним до нього девайсам.

Обираємо адаптер правильно

Навіть найпростіша модель wifi powerline здатна задовольнити потреби стандартної мережі житлового будинку чи офісу. Однак, виходячи з особливостей мережі та власних вимог користувачів,  рекомендуємо звернути особливу увагу на наступні характеристики.

Швидкість сигналу

Більшість пристроїв передають сигнал зі швидкістю 1000 Мбіт/с, що робить доступними перегляд потокових відео, онлайн-ігри, перегляд інтернет-сторінок та спілкування в соціальних мережах.

Та в деяких моделей швидкість сягає 1300 Мбіт/с, забезпечуючи стабільну роботу мережі навіть при збільшених навантаженнях.

Діапазони частот

Від них знов-таки залежить швидкість сигналу. Якщо пристрій працює у двох діапазонах, то навантаження в мережі поділятиметься між більшою кількістю каналів, і швидкість помітно збільшиться. Це має принципове значення, якщо мережа використовуватиметься для “важких” ігор, передачі великих файлів.

Інтерфейси

Скільки ваш wifi powerline має роз’ємів — стільки пристроїв ви можете приєднати до нього за допомогою кабелів, взявши максимум від мережі в плані швидкості та стабільності сигналу.

Тож якщо вас цікавить виключно Wi-Fi з’єднання, можете пропустити цей пункт. Та якщо інтернет потрібен для ПК чи іншої солідної техніки — наявність додаткових інтерфейсів RJ-45 стане плюсом.

Антена

Насправді всі powerline адаптери оснащені антенами, різниця полягає лише в тому, що в одних моделях антена вбудована, інші мають зовнішню. З одного боку можливість спрямувати рухливу антену на підключений девайс буде перевагою, з іншого — пристрої з зовнішніми антенами виглядають більш масивними, ніж із вбудованими. Вирішувати — вам.

Якщо виникла потреба купити powerline адаптер, то найкращим початком буде відвідати спеціалізований інтернет-магазин EServer і розглянути зразки, запропоновані ведучими виробниками.

За необхідності ви можете отримати безкоштовну консультацію щодо вибору моделі та її встановлення в вашій оселі — в чаті або по телефону.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...