Чи бачите ви світ таким, яким бачить його Біллі Айліш?

0
97

Біллі Айліш розповіла, що її мозок має особливість – синестезію.

Така особливість є у неї, її брата та батька. Вони синестети. Тут мова йде про індивідів, які все оточення мимоволі асоціюють з конкретним кольором, геометричною фігурою або числом.

За словами Айліш, вона та її родичі інакше сприймають речі та події, якщо порівнювати зі звичайними людьми. Наприклад, телеведучого Джиммі Феллона, з яким співачка говорила про особливість свого мозку, вона бачила також як вертикальний коричневий прямокутник, а також букви M і J.

“У нас бувають такі розмови, де я кажу, що вівторок – це фіолетовий круг, а мій тато каже, що це помаранчевий квадрат або що-небудь ще. Ми сперечаємося про те, що є що. Це дуже нерозумно”, – зізналася Біллі.

ДОВІДКА

Синестезія – продукування сенсорної реакції одного з органів чуттів, що стимулює інший орган чуттів.

Це явище полягає у тому, що який-небудь подразник, діючи на відповідний орган чуття, поза бажанням суб’єкта викликає не тільки відчуття, специфічне для цього органу чуття, але одночасно ще і додаткове відчуття чи уявлення, характерне для іншого органу чуття. Найбільш розповсюдженим проявом синестезії є так званий кольоровий слух, за якого звук поряд із слуховим відчуттям викликає і кольорове. Наприклад, у багатьох людей жовтогарячий колір викликає відчуття тепла, а синьо-зелений — холоду. За своєю природою синестезія, очевидно, являє собою посилену взаємодію аналізаторів. Своєрідні форми синестезії (наприклад, візуалізації почутого) зустрічаються в патології.

Таке явище є дуже поширеним, а його психологічна картина є своєрідною в кожної конкретної людини. Часто люди мають не одну форму синестезії, адже такі відчуття можуть переплітатися, поєднуватися й існувати у мозку однієї людини. Цей феномен не є лише імітацією відчуттів; наші сенсорні органи дійсно надсилають імпульси до головного мозку, як зі звичайними відчуттями. Вони провокують сильні емоції і впевненість, що людина це дійсно відчуває.

Можна виділити близько 10 різних типів синестезії: графічно-кольорова, звуково-кольорова, температурно-нюхова, звуково-нюхова, кольорово-часова, часово-просторова та інші10. Багато людей має досвід певних асоціацій, пов’язаних з відчуттями та спогадами. Певні звуки і запахи можуть відтворити в нашій пам’яті спогади про різних людей та місця, де ми колись були. Найбільш вивченим типом синестезії є графічно-кольорова. Цей феномен спостерігається коли сприйняття літер чи цифр одразу асоціюється з різними кольорами. Коли людина чує чи бачить певні слова чи числа, кожен символ уявно малюється у мозку із кольоровим забарвленням. Часово-просторова синестезія проявляється коли людина асоціює конкретне місце з певним часом доби, місяцем, роком чи порою року. Зазвичай такий тип синестезії спостерігається у людей із встановленими багаторічними звичками. Відповідно, всі інші типи синестезії працюють аналогічно.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Творчі конкурси

Конкурс Сузір’я Україна-Європа – міжнародний двотуровий
Конкурс Сила Музики | The Power of Music – міжнародний музичний, для авторів і виконавців, двотуровий
Конкурс Зірки Європи | Stars of Europe – міжнародний двотуровий
Конкурс Constellation: World Vision – міжнародний двотуровий
Конкурс Алея Зірок | Alley of Stars – міжнародний двотуровий
Конкурс Майстер Концерт | Master Concert – конкурс концертмейстерів, двотуровий
Конкурс New York Starlights – міжнародний двотуровий
Конкурс London Stars – міжнародний двотуровий
Конкурс Tokyo Art Ninja – міжнародний двотуровий + манга, аніме і косплей
• Послуга для творчих людей: Новини і статті про вас

Курс підвищення кваліфікації вчителів: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ

Музика:

Я відчувала те саме

Дівчинка з Місяця

Купити якісний трек Girl from the Moon

Ти зруйнував

Купити якісний трек "Ти зруйнував"

Ілон Маск - марсіанин

Купити якісний трек Elon is a Martian

Повторить

Купити якісний трек "Повторить"

Наче вогонь

Купити якісний трек "Наче вогонь"

On a Sunday Morning

Купити якісний трек On a Sunday Morning