Як вибрати комп’ютерну мишку: розбираємося з основними параметрами

0
23

Комп’ютерна мишка — гаджет, без якого дуже незручно, а інколи й неможливо управляти ПК чи ноутбуком. У статті розбираємо всі характеристики та тонкощі вибору цього комп’ютерного аксесуара.

Різновиди маніпуляторів

Залежно від способу під’єднання, принципу роботи мишки бувають кількох видів.

За типом підключення

  1. Дротові — бюджетний і надійний варіант, який витримує активне та тривале використання. Під’єднуються через USB-роз’єм. Під час вибору зверніть увагу, щоб кабель був міцним, але достатньо гнучким.
  2. Бездротові — дорожчий різновид маніпуляторів, які дають більшу свободу дій Працюють від акумуляторів чи батарейок, у середньому однієї батарейки Duracell вистачає на 3–4 місяці роботи. Існують моделі з індикаторами рівня заряду, щоб користувач спонтанно не залишився без робочого інструменту.

За типом сенсора

  1. Оптичні — працюють на оптичному випромінювачі. Мають більшу роздільну здатність та швидкість реакції.
  2. Лазерні — зручні для використання на будь-яких поверхнях. Завдяки лазерному сенсору мишка для комп’ютера буде однаково коректно працювати на склі, тканині й на дерев’яному столі.

wide_pic.jpg

Роздільна здатність

Dpi — параметр, який вказує, скільки пікселів на екрані «проїде» курсор, якщо користувач посуне маніпулятор на один дюйм. Важливі нюанси:

  • не вибирайте мишку з дуже високим dpi, інакше ваш курсор неконтрольовано рухатиметься екраном;
  • якщо ви купили широкоформатний монітор, то знадобиться мишка з більшим значенням dpi.

Найкомфортніший рівень роздільної здатності для користувачів — 400–1200.

Якщо комп’ютерний аксесуар буде використовуватися для геймінгу, важливу роль відіграють прискорення (g) та швидкість (ips). Оптимальні показники цих параметрів — це ips 120–150 та g 20–30.

Клавіші

Перше, на що варто звернути увагу, — це ресурс пристрою. Він вимірюється в мільйонах кліків. У середньому пересічний користувач робить 3 млн натискань у рік, геймер — близько 5 млн. Як зрозуміти, що ресурс поступово вичерпується? З’являються проклікування, даблкліки, деякі рухи можуть не реєструватися взагалі.

У більшості моделей призначення клавіш можна змінювати за допомогою програмного забезпечення. У мишках може встановлюватися додаткове коліщатко для горизонтального скролінгу. Дуже зручна фішка для тих, хто багато працює з таблицями.

Додаткові функції

Виробники пропонують функції, які можуть підвищити комфорт під час використання комп’ютерної мишки:

  • підсвічування — грає додаткову декоративну роль, може синхронізуватися з підсвіткою інших пристроїв на робочому столі;
  • безшумність — спеціальний механізм блокує звуки під час натискання клавіш чи прокручування коліщатка;
  • вертикальна мишка — це гаджет, що потребує іншого положення кисті для управління. Лікарі вважають, що це знижує ризик появи тунельного синдрому.

Вибираючи пристрій, що відповідає вашим запитам, ви отримуєте можливість продуктивно та комфортно працювати впродовж тривалого часу.

_____
order 1136731

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...