Робіть це, і ваша пральна машинка прослужить навіть онукам

0
32

Жорстка вода — одна з головних причин ламання побутової техніки, пов’язаної з водою. Вона містить велику кількість розчинених мінералів, таких як кальцій і магній, які під час нагрівання утворюють накип на внутрішніх поверхнях приладів. Щоб подовжити термін служби вашої пральної машини й уникнути дорогого ремонту, важливо захистити її від шкідливого впливу.

Типи води та їхній вплив на утворення накипу

Існує три основні типи води, які розрізняються за ступенем жорсткості:

  1. М’яка — ідеальний варіант, оскільки ви можете не турбуватися про проблеми з накипом. Така вода не утворює осаду навіть під час кип’ятіння.
  2. Із середньою жорсткістю — у цьому разі накип починає утворюватися під час нагрівання води до температури 50–70°C. Ви можете помітити сліди в чайнику або на ТЕНі пральної машини.
  3. Дуже жорстка вода — за таких умов накип випадає навіть за кімнатної температури, вкриваючи кран, сітки та інші поверхні, що контактують із рідиною. Це найнесприятливіший варіант для побутової техніки.

Ефективними рішеннями для пом’якшення води та захисту пральних машин вважаються:

  1. Іонообмінні фільтри. Працюють за принципом заміни іонів кальцію і магнію на іони натрію, що запобігає утворенню накипу. Більшість пристроїв, від дорогих Electrolux EW9W161BUC до більш доступних Electrolux EW6T5061FU, підтримують установку таких фільтрів. Потрібно лише вибрати варіант відповідно до обсягу бака та споживання води вашою технікою.
  2. Якісні порошки та засоби проти накипу. Якщо жорсткість води у вашому регіоні невисока і наліт утворюється тільки під час сильного нагрівання, то під час прання за температури 30–40°C можна обійтися просунутішими порошками, що містять засоби захисту.

Дивно, але багато людей вірять в ефективність магнітних фільтрів, попри відсутність наукових підтверджень. Не варто їх використовувати — щоб реально вберегти вашу техніку, ефективнішими будуть перевірені методи очищення води, засновані на фізичних принципах.

Правильне обслуговування іонообмінного фільтра

Головний момент — періодичне додавання спеціалізованої солі в бак фільтра. Вона відновлює властивості іонообмінної смоли та дає змогу їй і далі знижувати жорсткість. Частота додавання солі залежить від обсягу фільтра і вихідної води — в середньому, це потрібно робити раз на 1-2 місяці. Інвестиції в систему очищення — це розумне рішення для подовження терміну служби вашої пральної машини. Вибираючи правильний метод захисту від накипу, ви забезпечуєте тривалу і безвідмовну роботу техніки, економите на ремонті та заміні деталей, що вийшли з ладу. Якщо у вас виникають складнощі з підбором фільтрів або є сумніви у виборі методу боротьби з накипом, не соромтеся звертатися за персональними рекомендаціями до фахівців. Бережіть свою техніку, і вона буде радувати вас бездоганною роботою довгі роки!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...