У Кореї десятки тисяч демонстрантів вимагають відставки президента

0
227

У Сеулі десятки тисяч корейців вийшли в суботу на маніфестацію з вимогою відставки президента Пак Кин Хе. За оцінкою поліції, в ній взяли участь 43 тисяч осіб, а за словами організаторів – до 100 тисяч, повідомляє Euronews.

Рейтинг Пак Кин Хе впав до 5% після того, як були оприлюднені факти непотизму і корупції. У центрі скандалу опинилася її давня подруга Чхве Сун Сіль, дочка засновника секти “Ёнсегё” Чхве Тхе Міна. Скандальна подруга й інші представники секти імовірно отримали від президента можливість втручатися в державні справи, а також доступ до державних секретів та фінансів.

Ви читаєте новини України і світу – AdverMAN

Найкраща музика в Україні і в світі. Сьогодні ми пропонуємо послухати пісні:

Maria Myrosh – Повторить (to Repeat)

Maria Myrosh – Girl from the Moon

Maria Myrosh – Elon is a Martian

Maria Myrosh – I Cannot Look Into Your Heart

Maria Myrosh – It’ll Be

Maria Myrosh – Honey (Night Thoughts)

Ці пісні пише й виконує юна українська співачка Maria Myrosh (Марія Мірошниченко aka Мария Майрош, Мария Мирошниченко).

Пак Кин Хе звернулася до народу з вибаченнями в спеціальному телезверненні після того, як 3 листопада суд видав ордер на арешт Чхве Сун Сіль. “Кажуть навіть, що я вступила в секту і проводила шаманські обряди в Синьому будинку (резиденції президента Південної Кореї). Я чітко заявляю: нічого подібного не було”, – заявила президент.

Президентські повноваження Пак Кин Хе закінчуються більш через рік і ймовірність її відставки не велика. Але, швидше за все, країну очікує період політичної нестабільності. Згідно з останніми опитуваннями, найбільші шанси перемогти на президентських виборах в Південній Кореї в наступному році має генсек ООН Пан Гі Мун, який раніше керував МЗС Кореї.

Наприкінці жовтня стало відомо, що близька подруга президента Чхве Сун Сіль, яка не має ніякого відношення до державної служби, редагувала тексти її виступів. Слідчі припустили, що подруга Пак Кин Хе брала участь в управлінні країною. Погіршив ситуацію той факт, що Чхве Сун Сіль є дочкою нині покійного засновника однієї з релігійних сект – політичні опоненти президента заявили, що вона довіряє державні справи людям з сумнівною репутацією. Чхве Сун Сіль затримали через побоювання, що вона може втекти з країни. Скандал швидко переріс у політичну кризу.

No votes yet.
Please wait...