Чому бізнес не чує політиків

0
497
велике вухо. Новини України сьогодні. AdverMAN

Останнім часом довелося брати участь у кількох дискусіях на тему “Чому бізнес не чує політиків?”. Стисло підсумую.

Бізнес не чує політиків, бо переважна більшість їх пропонує лівий порядок денний. Іншими словами, “отнять и поделить” з різним ступенем м’якості формулювання. Зрозуміло, що це саме та ідея, що здатна об’єднати злиденну частину електорату, яка складає більшість. А багато хто з політиків не хоче працювати над “своїми” виборцями, а прагне поборотися за голоси більшості. Гасла про те, що у всьому винні “бариги” (слово явно виринуло з пострадянського лексикону 90-х, просякнутого ще свіжим комуністичним духом совка), дуже близькі всім тим, хто “не побудував собачої будки”.

Бізнес не чує політиків, бо гостріше за інші категорії громадян відчуває маніпуляції (інакше давно б розорився). Для середнього підприємця часто зі слів типового політика очевидно, що той просто рветься до влади, а не прагне змінити країну. Охочим можу прочитати окрему лексикологічну лекцію.

Бізнес не чує політиків, бо політики часто не мають, що йому сказати. Навіть класичний антикорупційний дискурс (безумовно, правильний і необхідний) не дуже зацікавлює, бо підприємці краще за інших розуміють: треба міняти систему, а не ловити і саджати. Звичайно, треба також ловити і саджати, але якщо система відносин незмінна, то на їхнє місце прийдуть інші. Всіх не пересаджаєш.

Бізнес не чує політиків, бо політики зазвичай приходять висловитися, а не почути. Середній підприємець не є кращим за пересічного громадянина, не є моральнішим чи розумнішим, але точно є самодостатнішим та менше схильним вірити порожнім гаслам, гостріше відчуває безсенсовність та маніпуляції. Авжеж, життя навчило.

Повертаюся до першої тези. У бідній країні політикам вигідніше просувати лівий порядок денний, бо за це голосують. Але для самої країни та її мешканців вигідніше правий порядок денний, щоб вирватися із злиднів і розбагатіти. Потім вже потрібні будуть ліві, щоб вирівняти перекоси розвитку та додати більше соціальної справедливості, рівності та згуртованості (social cohesion) у життя вже багатої країни.

Запрошую політиків, політологів, соціологів та підприємців до обговорення.

No votes yet.
Please wait...
Ми публікуємо творчі роботи українських талантів, просуваємо українську культуру в світі. Просимо підтримати нас ↓ ТАЛАНОВИТА УКРАЇНА

ТВОРЧІ КОНКУРСИ

Також цікаво і корисно: міжнародні фахові двотурові конкурси талантів:
Також: Зіркові сторінки талантів, Зоряний журнал і Конкурсний портал

Курс підвищення кваліфікації вчителів на 60 годин: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ

Творчі оголошення: продати пісню, музику, картину ↓

Творчі оголошення: продати пісню, музику, картину

Музика:

Я відчувала те саме

Дівчинка з Місяця

Ілон Маск - марсіанин