Компанія Sierra Space, дочірня структура Sierra Nevada, опублікувала більш детальну інформацію про свої плани щодо запуску приватної космічної станції. Вона повідомила, що Blue Origin і Boeing приєднаються до цієї роботи.
Запланована станція під назвою «Орбітальний риф» також буде мати в собі технології та користуватися послугами компаній Redwire Space, Genesis Engineering і Університету штату Арізона.
На сьогодні це вже третя комерційна космічна станція, про яку оголосили офіційно. Раніше Voyager Space, Nanoracks і Lockheed Martin виклали свої власні плани щодо запуску такої станції, який попередньо запланований на 2027 рік. Axiom Space також планує запустити свою комерційну станцію.
Спочатку Sierra Space оголосила про свої плани в квітні цього року на тлі новин про відмову від Міжнародної космічної станції в недалекому майбутньому. Компанія розробляє надувне середовище проживання LIFE (Large Integrated Flexible Environment), яке буде використовуватися для «Орбітального рифа».
Orbital Reef буде працювати як «позаземний бізнес-парк змішаного використання», – сказав старший віце-президент Blue Origin з програми передових розробок Брент Шервуд. Він припустив, що космічна станція може бути використана для таких комерційних цілей, як наукові дослідження, виробництво, засоби масової інформації, розваги та туризм. За даними Blue Origin, з внутрішнім об’ємом, майже таким же великим, як у Міжнародній космічній станції, «Орбітальний риф» зможе вмістити до 10 осіб.
Blue Origin надасть основні модулі, допоміжні системи і важку пускову ракетну систему New Glenn. Boeing буде керувати станцією, науковим модулем і надасть свій космічний корабель Starliner для перевезення людей на станцію і назад. Redwire забезпечить станцію технологіями дослідження мікрогравітації і виробництва в космосі, а також контролюватиме операції з корисним навантаженням і конструкціями, що розгортаються.
Компанія Genesis Engineering з Меріленда розробляє космічний корабель, розрахований на одну людину, для повсякденних операцій і туристичних цілей, в той час як Університет штату Арізона очолить консорціум, що пропонує консультативні послуги в галузі досліджень. «Середовище мікрогравітації є абсолютно новою ареною для наукових і комерційних відкриттів», – зазначає виконавчий віце-президент з цивільного космосу і зовнішніх зв’язків Redwire Майк Голд. – «Ми щиро віримо, що країни і компанії, що займаються дослідженнями, розробками і виробництвом в умовах мікрогравітації, стануть світовими економічними лідерами майбутнього».
В цьому році NASA оголосила про створення нової ініціативи під назвою «Комерційна програма розробки на низькій навколоземній орбіті» або CLD. Мета полягає в тому, щоб надати космічним компаніям гроші для розробки приватних космічних станцій. НАСА планує виділити до $400 млн в рамках двох-чотирьох угод про фінансування початкових досліджень. У вересні американське космічне агентство заявило, що отримало близько десятка пропозицій по даній ініціативі.
Програма CLD – лише один крок в довгостроковому плані NASA p поступової відмови від МКС. Планується, що станція продовжить роботу до 2024 року, і NASA розглядає можливість продовження програми до 2028 року. Але вартість експлуатації МКС становить від 3 до 4 млрд доларів на рік.
Найвідоміший проект Sierra Space на цей момент – Dream Chaser, крилатий космоплан, призначений для перевезення вантажів, а в перспективі і людей, на Міжнародну космічну станцію – почне вантажні перевезення в 2022 році.
За матеріалами habr
ТВОРЧІ КОНКУРСИ
Також цікаво і корисно: міжнародні фахові двотурові конкурси талантів:- Конкурс АЛЕЯ ЗІРОК УКРАЇНИ
- Конкурс СУЗІР’Я УКРАЇНА-ЄВРОПА
- Конкурс NEW YORK STARLIGHTS
- Конкурс LONDON STARS
- Конкурс ПАРИЖ: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс БЕРЛІН: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс РИМ: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс HOLLYWOOD ALLEY
- Конкурс TOKYO ART NINJA
- Конкурс ЗІРКИ ЄВРОПИ
- Конкурс WORLD VISION
- Конкурс СУЗІР’Я ТАЛАНТІВ: АМЕРИКА
- Конкурс Я МАЮ ТАЛАНТ!
- Конкурс ЗОРЯНИЙ ШЛЯХ
- Конкурс ТВОРЧА ПЕРЕМОГА
- Конкурс ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ
- Конкурс педагогічної майстерності СОНЦЕ СОКРАТА
- Конкурс ТВОРЧА СОТНЯ
- Конкурс РІЗДВЯНА ЗІРКА