Правильний вибір зимових шин: різновиди, нюанси вдалої покупки

0
38

Циклічність зміни часу року призводить до необхідності змінювати шинний комплект. Але не всі автовласники можуть відразу підібрати найкращі покришки на зиму для свого автомобіля. Адже виробники випускають різноманітність моделей, які відповідають певним параметрам та демонструють себе по-різному у різних погодних умовах.

634028bf11622.jpg

Ключові параметри та типи зимових покришок: що врахувати при виборі

Перед покупкою необхідно оцінити, в яких погодних умовах використовуватиметься комплект. Це один із важливих факторів, на який слід орієнтуватися при виборі автогуми.

Оскільки в Україні зими мінливі: можуть випадати рясні снігопади, які супроводжуються сильними морозами, які різко змінюються відлигами чи дощами. Під різну погоду підлаштуватися складно, але вибравши правильно шини, можна забезпечити комфорт і безпеку водіння в зимовий сезон.

Авторезина, що випускається для зими, буває наступних типів:

  • моделі із шипами;
  • вироби з можливістю ошипування (під шип);
  • європейського типу;
  • скандинавські шини.

Шиповані варіанти ідеальні для експлуатації бездоріжжям. За рахунок гострих кромок на поверхні протектора автошини буквально вгризаються в лід і забезпечують високий рівень безпеки.

Моделі типу «під шпильку» виготовляються спочатку без шпильок, але виробник оснащує їх спеціальними отворами для установки. Їхня вигідність полягає в економії коштів. Вони обійдуться дешевше за звичайні заводські «шипування». Це хороша можливість отримати відмінні зчіпні якості на обмерзлій поверхні за невеликі гроші.

Зимова гума європейського типу підійде автолюбителям, хто часто їздить розчищеними міськими вулицями. У таких моделях протекторний візерунок виконаний з фокусом на швидке водовідведення з-під коліс. Вони також добре показують себе на пухкому снігу. Їх основною перевагою є безшумність.

Скандинавські покришки хороші для їзди легким бездоріжжям. Вони адаптовані під критично низькі температури, тому що виготовляються з гуми з особливо м’яким компаундом. Оснащуються агресивним «різаним» дизайном протектора, що забезпечує надійне зчеплення на укоченій снігом поверхні.

Додаткові характеристики

Багато виробників шинної продукції маркують вироби, на боковинах яких можна прочитати додаткову інформацію та дізнатися індекси. Не кожен водій знає, що позначають ті чи інші дані:

  • RunFlat. Означає, що гума виготовлена за технологією RunFlat, що дозволяє водієві проїхати на пробитій покришці до 80 км (при швидкісному режимі не більше 80 км/год), щоб дістатися найближчого шиномонтажу.
  • Літера «C». Такі автопокришки призначені для малотоннажного вантажного транспорту.
  • Маркування XL. Вказує на те, що модель розрахована на легковики зі збільшеною масою: позашляховики, джипи.

Вирішивши вибрати зимові шини, спочатку варто визначитися з умовами, у яких вони будуть використовуватись. Також необхідно врахувати якість дорожнього покриття у вашій місцевості взимку, після цього можна вивчити поведінку обраної гуми на такому покритті у різних тест-драйвах.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...