Bushmills: особливості ірландського віскі з історією

0
35

Одним з найпопулярніших ірландських віскі є Bushmills. Бренд був заснований у 1784 році, хоча компанія веде свою діяльність від 1608-го. Це найстаріша винокурня, продукція якої експортується в понад 40 країн світу. Завод, розташований у графстві Антрім, відкритий для відвідувачів.

Image

Чим відрізняється Bushmills

Головною відмінністю є технологія виробництва. Для вигонки використовують традиційні мідні куби. Основою є брага з пророщеного зерна та цільного ячменю. Методика потрійної дистиляції дозволяє досягти унікальної прозорості та чистоти напою.

Фахівці говорять, що смак визначається формою судин, у яких відбувається перегінка продукту. На винокурні Bushmills вони нагадують реторти. Виробник дуже педантично ставиться до цих ємностей, тому якщо одна з них вийшла з ладу, виготовляють точну її копію, зокрема з усіма вм’ятинами.

Під час вибору Bushmills в інтернет-магазині варто врахувати, що існує безліч його різновидів. Вони відрізняються за терміном витримки, післясмаком та ароматом. Потрібно детальніше вивчити написи на етикетці, щоб знайти напій за власними уподобаннями.

Image

Сорти Bushmills та їхні властивості

Винокурня виготовляє шість видів віскі:

  1. Original — класичний ірландський, 40%. М’який солодово-медовий напій з нотами кардамону та квітково-трав’яним ароматом з легким димком. Створений шляхом поєднання зернового віскі, що пройшов 5-річну витримку в бочках з-під бурбону, та солодового потрійної дистиляції з хересної тари. Найпопулярніший зразок в маркеті Маудау.
  2. Black Bush — 40%, вершково-ванільний, насичений фруктовим ароматом. Виготовляють методом поєднання більшої частки солодового віскі 8–11-річної витримки в бочках з-під хересу та 5-річного зернового спирту з ємності від бурбону.
  3. 10 Year Old — 40%, виготовлений з ячмінного солоду, витриманий 10 років у бочках після бурбону. Для нього характерний запах меду, молочного шоколаду та ванілі. Відчуваються нотки груші, родзинок та запеченого яблука. Післясмак терпкуватий цитрусовий.
  4. 16 Year Old — 40%, односолодовий. Витримується по черзі в бочках від бурбона, хересу та портвейну. Має особливий колір червоного дерева, аромат вишневого варення, карамелізованих фруктів та кори касії. Медовий з нотками персика та чорносливу.
  5. 21 Year Old — 40%, випускають обмеженими партіями, нумеруючи кожну пляшку. Протягом 19 років витримується в бочках від бурбону та хересу, потім ще 2 роки — з-під мадери. В ароматі простежуються нотки кави, гіркого шоколаду та меду. Смак фініків, горіхів, манго та винограду перетікає у м’ятний з родзинками.
  6. Irish Honey — 35%, з меду, 5-річного зернового та 10-річного солодового віскі. Має чіткий аромат меду, де помітні відтінки груші, яблука та горіхів. Доволі м’який із солонуватими та пряними нотами в післясмаку.

Для приготування коктейлів варто використовувати скотч з мінімальним терміном витримки. Зрілі напої краще пити в чистому вигляді.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...