У США створили автоматичну прицільну систему для снайперів

0
770
Балістичний Оптимізований Снайперський приціл. AdverMAN

У США створено автоматичну прицільну систему для снайперів BOSS (Ballistically Optimized Sniper Scope – Балістичний Оптимізований Снайперський приціл) з метою підвищення точності вогню. Нова система розроблена в рамках програми Project Manager Soldier Weapons, яку реалізує урядова організація Program Executive Office Soldier.

До складу системи входить приціл з наближенням 6-22x, що монтується на рейці Пікатіні. Він в автоматичному режимі видає необхідні для точної стрільби дані. Приціл інтегрований з лазерним далекоміром, атмосферними датчиками і просунутим балістичним обчислювачем.

Ви читаєте новини України і світу – AdverMAN

Найкраща музика в Україні і в світі. Сьогодні ми пропонуємо послухати пісні:

Maria Myrosh – Повторить (to Repeat)

Maria Myrosh – Girl from the Moon

Maria Myrosh – Elon is a Martian

Maria Myrosh – I Cannot Look Into Your Heart

Maria Myrosh – It’ll Be

Maria Myrosh – Honey (Night Thoughts)

Ці пісні пише й виконує юна українська співачка Maria Myrosh (Марія Мірошниченко aka Мария Майрош, Мария Мирошниченко).

Балістичний обчислювач обробляє інформацію, отриману через датчики, відпрацьовуючи необхідні для стрільби дані. Враховується як тип зброї, так і вид боєприпасу. Далі в прицілі висвітлюється пункт, який снайпер лише має скерувати на ціль і зробити постріл. Обробка даних відбувається в реальному часі, при цьому стрілець не втрачає ціль в окулярі прицілу з поля зору. У випадку втрати живлення прилад може використовуватися в якості стандартного оптичного прицілу.

Перша експериментальна партія нових приладів упродовж 2016 року успішно пройшла військові випробування в різних кліматичних і погодних умовах. За повідомленнями представників командування Армії США, приціли добре працювали на усіх дистанціях, а точність на межі ефективної дальності стрільби збільшується удвічі. Втім, приціл може працювати і на значно більших дистанціях.

Використання систем BOSS дозволяє збільшити дальність стрільби водночас з підвищенням її ефективності і зменшенням вдвічі часу від викриття цілі до моменту стрільби. Суттєвою перевагою нового прицілу є незначна маса – 1,6 кг, що практично вдвічі менше від доступних сьогодні на ринку аналогів.

Система призначена передусім для снайперів, однак після незначних доробок може бути використана також бійцями, що використовують стандартну стрілецьку зброю. У випадку прийняття системи на озброєння Армії США поширення її до рівня піхотних підрозділів можливе у 2020 р.

defence-ua.com

No votes yet.
Please wait...